1. Fasony i kroje sukien ślubnych !

Klasyczny model – suknia dopasowana górą i szerokim dołem na halce. Najczęściej składa się z dwóch części – gorsetu i spódnicy lub też z wyszywanym gorsetem. Taki model sukni ślubnej polecany jest Pannom Młodym z bardzo zarysowaną talią.

Suknia empire – to suknia ze stanem odcinanym pod biustem i dołem puszczonym luźno. Suknia może zawierać ramiączka lub rękawki. Fason ten wydłuża optycznie figurę, dlatego też dobrze prezentuje się u niższym Panien Młodych, lub u kobiet bez talii.

Suknia Princessa – to suknie idealnie dopasowane w talii i biuście, od pasa rozszerza się w dół.

Suknia typu syrena – Sukienka bardzo podkreśla biodra, najczęściej rozszerzana od kolan lub połowy ud. Ten typ suknie idealnie pasuje do szczupłych Panien Młodych o kształtnych biodrach.

Suknia w kształcie litery „A” – Suknia dopasowana w biuście z rozszerzanym dołem. Posiada w gorsecie boczne zaszewki, które podtrzymują biust. Taki fason wyszczupla sylwetkę i polecana niskim Pannom Młodym

2. Gdzie szyć suknie ślubne?

Zapraszamy do salonu sukien ślubnych Julia Collection w Plewiskach pod Poznaniem, gdzie realizujemy własne projekty szyte na miarę, można zamówić także suknie sprowadzane z zagranicy oraz znanej i cenionej na polskim rynku firmy Margarett.

 

3. Jak dobrać odpowiednią suknie ślubną do typu sylwetki?

Sylwetka w kształcie gruszki

Charakteryzuję się małymi piersiami, płaskim brzuchem i masywnymi udami. Do tego typu sylwetki wskazany jest klasyczny model sukni, z szerokim dołem. Delikatniejsze tkaniny zakamuflują grubsze biodra i uda, a dzięki podkreśleniu talii drobne ramiona będą bardziej proporcjonalne.

Sylwetka w kształcie klepsydry

Cechą tej sylwetki są proporcjonalnie zarysowane ramiona i biust oraz biodra z zaznaczoną talią. Idealnie podkreśli ją fason sukienki typu „rybka”.

 

Sylwetka w kształcie jabłka

Charakteryzuję się masywniejszymi ramionami, dużym biustem, brakiem zarysowanej talii i krągłymi biodrami. Panny Młode o takim typie sylwetki mile widziane są w fasonach prostych, z pionowymi cięciami, z miękko układających się, lecz nie opinających ciała tkanin. Najlepszym jest dekolt w „V”, najlepiej unikamy cienkich ramiączek. Pani z taką sylwetką dobrze będzie wyglądać w sukni typu empire, która podkreśli wydatny biust i zaretuszuje krągłości. Dobrym rozwiązaniem jest też model „A” , w którym odcięcie w talii będzie dość wysoko.

Sylwetka w kształcie kielicha

Cechuję się rozbudowaną linią ramion, sporym biustem, oraz wąską linią talii i bioder. Najlepiej przy tego typu sylwetce pasują dwuczęściowe modeli sukien, różniące się pod względem faktury i tkanin. Najlepiej jeśli góra sukni będzie uszyta z miękkiej, opływającej sylwetkę, matowej tkaniny, dół z błyszczący, rozszerzający się ku dołowi. Optycznie poszerzą wąską talię marszczenia w okolicach bioder.

Sylwetka w kształcie kolumny

To sylwetka z małym biustem, bez zarysowanej talii i wąskimi biodrami. Dobrze na tego typu sylwetce wyglądają suknie o luźnym dole, które są odcięte pod biustem.

Joomla templates by a4joomla